تبلیغات
فیزیکilove - عکس های منتخب مسابقه عکاسی معلمان فیزیک آمریکا ( 2013)

فیزیکilove

عکس های منتخب مسابقه عکاسی معلمان فیزیک آمریکا ( 2013)


این عکس توسط Bruce Medicگرفته شده است وبا چرخاندن ریسه های نور تشکیل موج ایستاده را نشان می دهتد.

walking on eggshellsfor the love of bookstaste the rainbow


این عکس توسط  Patrick Cusick گرفته شده است و می تواند شکست نور را اثبات کند . در پس زمینه تصویر میخ های رنگی بازی skittles را میبینید ، بالای آن ها یک قطعه پلاستیک شفاف که آب روی آن اسپری شده قرار دارد .نور خورشید پس از بازتاب از سطح میخ ها از داخل قطره های آب عبور میکند . به قطره های آب دقت کنید . در هر کدام از آنها تصویری متفاوت می بینید ، که به دلیل شکست نور است و بسته به زاویه ای که قطره با دوربین میسازد رنگ های متفاوتی به دوربین می رسد . ( رنگ قطره های وسط برعکس رنگ پس زمینه است . درست مشابه آن چیزی که در رنگین کمان می بینیم . شاید علت نام گذاری این عکس هم همین موضوع باشد .)feline refractionrefraction & reflection in a pool


این عکس توسط Jeremy Watts گرفته شده است . در اینجا دوربین در زیر استخر آب قرار دارد وچون زاویه تابش از حد بزرگ تر است بازتاب کلی اتفاق می افتد ومیتوانید عکس کف استخر را در سطح آب ببینید .
move a little closer


این عکس توسط  Thomas A. Hollowayگرفته شده است . یک لیوان حاوی شن را میبینید که یک قطعه چوب را با فشار درون آن فرو برده اند . این کار باعث فشردگی بیشتر شن ها و افزایش اصطکاک می شود . در نتیجه لیوان شن رامی توان با همان چوب بلند کرد .

نوشته شده در چهارشنبه 5 اسفند 1394 ساعت 05:23 ب.ظ توسط ف نظرات |


Design By : Pichak